Medal, książka i sakralne żebractwo

Może wypada zmienić tytuł bloga, bo czy można być nieustannie wdzięcznym? Czy to nie nieprzyzwoite? Drażnić bliźnich wdzięcznością, kiedy tak uwielbiamy narzekać? Ale ja inaczej nie mogę.

W gąszczu nagród przedśmiertnych, okołośmiertnych i pośmiertnych, otrzymałem kolejną. Medal Św. Jerzego w 70. rocznicę powstania „Tygodnika Powszechnego” za „walkę ze smokiem nieczułości”.Ksiądz Boniecki informując mnie o tej nagrodzie jesienią zeszłego roku stwierdził (i tu się z nim nie zgadzam, choć go wielce szanuję), że jestem jednym z nielicznych duchownych w swoim pokoleniu, którzy ratują honor stanu kapłańskiego.

Przesadził. Znam wielu porządnych księży i to nie tylko w moim wieku.

Kolejny sukces, „niestety” (piszę „niestety”, ponieważ wiem, że możecie być wkurzeni, bo ja też miewam te paskudne myśli, kiedy spotykam jednostki, którym cały czas coś wychodzi i jeszcze o tym mówią - dopiero później tłukę się w gębę), książka „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” (uwaga, lokowanie produktu) i to jeszcze się sprzedaje!

Szaleńcy z WAM-u wydrukowali 60 tysięcy egzemplarzy i mówią, że na tym pewnie nie koniec.

No i teraz to eksplodujecie z zazdrości! Piszę do Was z Kopenhagi, za pół godziny mam przesiadkę do Singapuru, potem do Australii. Tam przez 10 dni będę spotykał się z tamtejszą Polonią, uprawiał sakralne żebractwo na rzecz Puckiego Hospicjum (a co!) i mam nadzieję - odpoczywał.

Żeby nie było tak słodko, wczoraj miałem kolejny rezonans, przed wynikiem tchórzliwie uciekam na antypody, jak wrócę, wszystko będzie wiadomo. Czy odpalamy grubą imprezę na kolejne 3 miesiące, czy jakiś kalafior urósł mi w mózgu i trzeba będzie wdrożyć plan ratunkowy albo w ogóle dać sobie spokój i zdać się na łaskę Pana Boga i biologii.

Trzymajcie się, odezwę się w czerwcu. Na pewno dam znać, jak było i co ze mną.


OD REDAKCJI
Jeśli chcesz wspomóc działalność prowadzonego przez księdza Jana Puckiego Hospicjum, możesz:
Przekazać 1% podatku
Przekazać darowiznę
Zostać wolontariuszem
Trwa ładowanie komentarzy...