O autorze
Ks. Jan Kaczkowski - doktor teologii moralnej, z zawodu bioetyk, z powołania ksiądz katolicki i twórca Puckiego Hospicjum, które zostało odznaczone znakiem Super HoSpa.
Bohater książki "Szału nie ma, jest rak". Ma 37 lat, od dwóch choruje na glejaka mózgu. Tak mówi o swojej codzienności - Muszę pukać się w tę przeżartą nowotworem głowę i mówić sobie: „jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj”, „jeśli przestaniesz traktować każdego podmiotowo, bez względu na to, czy jest wierzący czy nie, czy to generał ZOMO czy sekretarz partii, to spadaj”.
Pasjami pożera krwistą polędwicę, lubi ją popić dobrym winem. Prowadzi wideobloga „Smak życia”. Jest laureatem różnych nagród, w tym dziennikarskiej „Ślad” oraz nagrody Pontifex 2014, czyli budowniczy mostów.

Czesi w Licheniu

Bracia z Czech zakończyli pracę. Ekscytująca przygoda z nimi.

Jak na prawdziwych Czechów przystało - ateiści, albo prawie (Jeden miał wytatuowane na ramieniu Niepokalane Serce Maryi!? Dlatego odprawiłem za niego mszę świętą wotywną* O Niepokalanym Sercu, będzie ją widać na filmie).

Pozwalało im to zadawać niezwykle wnikliwe pytania, celnie punktujące nasz katolicyzm. Mówili: "Ty nie tłumacz nam tego w Kościele, bo ludzie to znają. Wydaje im się, że to jakieś czary-mary, hokus-pokus. Zrób to w lesie, na normalnym stole."

Zgodziłem się. Niezwykle trudno było wytłumaczyć kwestie przeistoczenia chleba w Ciało i wina w Krew. Gimnastykowałem się mówiąc o istnieniu, istocie i przypadłościach. Ten fragment do filmu jednak nie wejdzie. Okazał się za długi. Będzie zaprezentowany w czeskiej telewizji w ramach programu dla różnych wyznań chrześcijańskich.

Z końcem września, kiedy pojawi się program w telewizji Brno, z pewnością udostępnię link. Sam jestem ciekaw jak będę wyglądał z czeskimi napisami a może z czeskim dubbingiem :).


*Proszę sobie sprawdzić u wujka Google co to jest msza święta wotywna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...